5 miejscowości, które trzeba zobaczyć będąc na śląsku

W okresie letnim największą liczbą turystów może pochwalić się północna i południowa część Polski.

Warto jednak zauważyć, że również w województwie śląskim odnaleźć można wiele miejsca, atrakcyjnych zarówno dla małych jak i dużych podróżników. Jakie miasta warto odwiedzić? Co mają do zaoferowania?

Katowice

Katowice to miasto, przez które chociaż raz w życiu przejeżdżał każdy Polak. Miejsce, które kojarzy się głównie z przemysłem, również ma do zaoferowania dużo atrakcji turystycznych. Podczas pobytu w Katowicach warto wybrać się do Muzeum Śląskiego (darmowy wstęp we wtorki). Co więcej warto zobaczyć również Dolinę Trzech Stawów, Nikiszowice,  Park Śląski czy punkt widokowy na Centrum Konferencyjnym.

Częstochowa

Częstochowa jest bezpośrednio powiązana z turystyka religijną. Co roku tysiące pielgrzymów przybywają do Sanktuarium na Jasnej Górze. Odwiedzić można również inne zabytki sakralne m.in. kościoły św. Barbary i św. Zygmunta. Ponad to warto wybrać się do Muzeum Zapałek, Parku Miniatur, a także Rezerwat Archeologiczny.

Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski to mniej znane miejsce na turystycznej mapie Polski. Jednak rozmaitość atrakcji wpływa na rosnąca popularność tego miasta. Pierwszym punktem wycieczki powinien być Staromiejski Rynek, który zalicza się do jednego z największych na Śląsku. Do najważniejszych miejsce zalicza się: Plac Zamkowy, Basztę Rycerską, Pałac Dietrichsteinów, Park Rozrywki Trzy Wzgórza, Balaton czy Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Tutaj przeczytasz o Wodzisławiu Śląskim jako o istotnym punkcie na mapie śląska.

Chorzów

Chorzów najbardziej znane jest z Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, które corocznie jest chętnie odwiedzane w okresie letnim. Jakie inne atrakcje można spotkać w tym mieście? Z dziećmi warto się wybrać do Śląskiego Wesołego Miasteczka czy Parku Śląskie. Inne ciekawe miejsca to: Górnośląski Park Etnograficzny czy Planetarium Śląskie.

Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój jest opisywane jako miejsce, gdzie można poczuć czar dawnego uzdrowiska. Trzeba przyznać, że większości społeczeństwa kojarzy się ono ze zdrowotnymi źródłami solankowymi. Ponad to oferuje wiele innych atrakcji m.in: Dwór Obronny, Park Zdrojowy, Masnówkę, Osadę Warowną czy Zamek w Kończycach Małych na Bagnie.