Gdzie na majówkę na Dolnym Śląsku?

Jak spędzić nadchodzący długi weekend? Podpowiadamy!

 

Już za niecałe trzy tygodnie w całym kraju celebrować będziemy majówkę. To zdecydowanie czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Z tego względu można uznać, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, które pozwala na chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków i rutyny. To czas, który sprzyja zrelaksowaniu się i odpoczynkowi od codziennej monotonii. W tym czasie wiele osób decyduje się na wyjazdy poza miejsce swojego zamieszkania.

Najczęstszą destynacją w tym okresie się miejsca pośród pięknej przyrody. Mieszkańcy Dolnego Śląska najczęściej wybierają się w tym czasie w góry, z uwagi na ich bliskość. Są też tacy, którzy preferują nadmorskie kurorty. My jednak rekomendujemy tradycyjne sposoby na spędzenie wolnego czasu. Majówka to świetna okazja do organizowania grilli w gronie przyjaciół i rodziny. Wspólne biesiadowanie na domowym ogrodzie zdecydowanie poprawia humor. Można też wybrać się na wycieczkę rowerową szlakami Dolnego Śląska, ponieważ nasz region charakteryzuje się różnicowaną i piękną topografią.

Popularne szlaki rowerowe w naszym regionie to: „Szlak Rowerowy Dolny Baryczy” ok. 280 km prowadzący jak nazwa wskazuje poprzez malownicze tereny Doliny Baryczy, „Szlak Rowerowy Sudecki” na ok. 200 km, „Szlak Rowerowy Rzeki Bobru” na ponad 120 km.