Piękne miasta Dolnego Śląska. Poznaj je!

Zdecydowanie Dolny Śląsk to region, który słynie z wielu pięknych miast. Dzisiaj przedstawiamy kilka najbardziej popularnych, które często wybierane są prze turystów. Sprawdź je!

Na liście wyróżnionych miast znajduje się:

Wrocław – jest to stolica Dolnego Śląsku i zarazem największe miasto tego regionu. Miasto słynie z przepięknej architektury i niesamowitego klimatu. To popularny ośrodek turystyczny i centrum kultury. Znajdują się tutaj liczne muzea, teatry, kawiarnie, restauracje. Często organizowane są atrakcyjne wydarzenia kulturalne.

Legnica – to zdecydowanie drugie miasto, które tuż po Wrocławiu kojarzone jest z Dolnym Śląskiem. Miejscowość ma bogatą historię. Znajduje się tutaj wiele zabytków jak np. Zamek Książąt Legnickich, Ratusz, czy też Katedra św. Piotra i Pawła.

Lubin – w tym mieście znajduje się wiele firm i z tego względu jest znanym ośrodkiem przemysłowym. Udając się do Lubina zdecydowanie warto zwiedzić kilka kultowych zabytków, do których zaliczamy np. Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ratusz, Zamek Lubin.

Jelenia Góra – to urzekająca miejscowość położona tuż u podnóża Karkonoszy. Miasteczko słynie z niesamowitego klimatu, któremu na pewno dodają tutejsze zabytki. Będąc na miejscu warto zobaczyć: Katedrę św. Erazma i św. Pankracego, Pałac Paulinum, Zamek Czocha.

Wałbrzych – to tutaj znajduje się słynny w całej Polsce Zamek Książ. Zamek rozsławia miasto w całym kraju. Znaleźć tutaj możemy również Katedrę św. Jana Chrzciciela oraz warty zwiedzenia Ratusz. Miasto znane jest z kopalni węgla kamiennego.