Rachunki za ogrzewanie

Rachunki za ogrzewanie to temat, który może wzbudzać niepokój – to rzecz jasna nawiązanie do wysokości opłat. Z drugiej strony wygórowane opłaty to coś, z czym można próbować walczyć.

Potrzebna pomoc

Oczywiście trzeba uczciwie powiedzieć, że konieczne jest profesjonalne wsparcie. Co więcej, w przypadku Wrocławia możemy mówić o takim wsparciu. Dla niezorientowanych – chodzi o dopłatę do rachunków. Dokładnie rzecz ujmując, jest to Lokalny Program Osłonowy.

Trzeba jednak zatrzymać się przy szczegółach – liczy się wymiana pieca węglowego na ekologiczne źródła ciepła (należy przez to rozumieć źródła elektryczne, gazowe, miejskie lub olejowe). Istotne jest też to, że o dopłatę mogą starać się wszyscy, którzy spełnili dwa warunki – chodzi o likwidację pieca po 1 stycznia 2018 roku i dochód w rodzinie do 3 tys. na osobę. Jeżeli jesteś osobą samotną, dochód wynosi do 4281 zł.

Wnioski o dopłatę można składać w biurach oddziałów terenowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Wypada też podkreślić, że wpłynęło ponad 800 wniosków, co ma przełożenie na wsparcie, które wynosi ponad pół miliona. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak kontakt z kimś odpowiedzialnym za prowadzone działania. Ważne jest również to, że Lokalny Program Osłonowy obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Informacje z Wrocławia znajdziesz też na portalu Wrocław Info.