Uczniowie mogą za darmo korzystać ze stoku narciarskiego

W Lądku-Zdroju możemy mówić o tradycji dotyczącej udostępniania stoku narciarskiego dla dzieci. Co więcej, tradycja jest w tym roku kontynuowana.

Brawa dla gminy!

Być może brzmi to dziwnie wobec wprowadzenia nauki zdalnej, ale zostawmy już to i skupmy się wyłącznie na stoku. Zwłaszcza że istotnych tematów nie brakuje.

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o ofercie skierowanej do dzieci. Co więcej, chodzi o dzieci od 7 do 18 lat. Koniecznie trzeba też odnotować, że termin jest taki sam, co zawsze – ferie zimowe z wyłączeniem weekendów.

Jeżeli masz problem ze sprzętem, nie ma najmniejszych powodów do niepokoju – możesz skorzystać z wypożyczalni i to za darmo. Trzeba też pamiętać o tym, że potrzebne jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej. Można również do tego dodać oświadczenia opiekunów, aczkolwiek sytuacja jest niejasna – takie oświadczenia mogą okazać się wymagane.

Warto jeszcze zdawać sobie sprawę z tego, że za sfinansowanie akcji odpowiada gmina. Nie ma też co ukrywać, że jest to akcja, za którą należą się wielkie brawa – sport jest bardzo ważny.