Wrocław: Co powiesz na zmiany?

Czy Wrocław jest miastem, w którym należy wprowadzić jakieś zmiany? Pytanie ma związek, z tym że możesz zmienić miasto zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Wrocławski Budżet Obywatelski

Jak się można domyślić, chodzi o Wrocławski Budżet Obywatelski. Mowa o inicjatywie, która ma miejsce już po raz dziesiąty i trzeba przyznać, że wiele to mówi o zainteresowaniu. Niemniej jednak nie wszyscy muszą znać szczegóły.

Zainteresowani mogą odmienić podwórko, osiedle czy miasto. Oczywiście na koniec jest jeszcze głosowanie (rozpocznie się 23 września), ale dobre pomysły powinny zostać docenione, prawda? Koniecznie trzeba też mieć na uwadze, że wszyscy mieszkańcy Wrocławia mogą zgłosić dowolną liczbę projektów. Do ważnych informacji należy też zaliczyć skorzystanie z dedykowanego formularza i zdobycie wystarczającego poparcia. Być może brzmi groźnie, ale nie ma większego powodu do niepokoju – chodzi o 2 głosy poparcia.

Wartość projektów WBO to 30 mln złotych, z czego 21 mln dotyczy realizacji projektów ponadosiedlowych. Pozostała kwota dotyczy realizacji projektów osiedlowych.

Tutaj przeczytasz o projektach związanych z rozwojem Józefowa.