Wrocław: Czas na Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości

Osoby z niepełnosprawnościami muszą zmagać się z różnymi trudnościami. Na ten temat można powiedzieć bardzo dużo, aczkolwiek teraz skupimy się wyłącznie na biznesie. Krótko mówiąc, we Wrocławiu ruszył pierwszy polski Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości.

Co należy przez to rozumieć?

Być może wiele osób zadaje sobie pytanie, jak należy rozumieć pojawienie się inkubatora przedsiębiorczości? Można powiedzieć, że wszystkim zależy na tym, aby miasto stało się miejscem, w którym bariery biznesowe nie istnieją. Dokładnie rzecz ujmując, na pewno nie możemy zapomnieć o integracji w biznesie oraz aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Te osoby nie chcą od nas współczucia, te osoby chcą mieć szansę na normalność. Koniecznie trzeba też odnieść się do grupy docelowej – Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości kieruje się do firm, które powstały stosunkowo niedawno. Istotne jest również to, że możemy mówić o 5-letnim wsparciu, które jest skierowane do różnych branż.

Oczywiście to wszystko jest dość skrótowym określeniem rzeczywistości. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, najlepiej udać się do źródła.