Zatrzymano parę przestępców

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali parę przestępców grasującą po mieście. Chodziło o rozbój, który miał miejsce w centrum Wałbrzycha.

Piątkowe zgłoszenie

Przede wszystkim należy zacząć od tego, co wydarzyło się w ubiegły piątek – policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, który miał się wydarzyć przy ul. 1 maja. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zgłoszenie się potwierdziło. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że ofiarą napadu był 51-letni Wałbrzyszanin. Ponadto został ranny, ponieważ przewrócono go na ziemię i skopano. Napastnicy ukradli saszetkę, w której znajdowały się dokumenty i pieniądzechodzi o 600 zł.

Znalezienie winnych nie stanowiło problemu, wszak sprawców zatrzymano tego samego dnia. Zatrzymane osoby to 25-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Co więcej, kobieta miała przy sobie amfetaminę, a mężczyzna uciekł przed osadzeniem w zakładzie karnym (kradzieże i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego). 35-latek ma przed sobą 1,5 roku więzienia, ale na tym może się nie skończyć – możliwe jest jeszcze 12 lat. 12 lat więzienia to kara, która grozi również jego znajomej.

Policjanci odzyskali saszetkę, dokumenty i sporą część pieniędzy.