Bezpłatna pomoc dla zwierząt uchodźców

Wiele mówi się na temat pomocy, jaką otrzymują Ukraińcy. Pomoc udzielana Ukraińcom to coś, co nie powinno dziwić – mamy do czynienia z ludźmi, którzy znaleźć się w strasznym położeniu. Warto też pamiętać, że pomocy potrzebują także zwierzęta uchodźców.

Temat zapomniany?

Pomoc zwierzętom uchodźców to temat, o którym raczej nie mówi się wiele, ale problem na pewno nie jest marginalny. Najlepszym tego dowodem sytuacja we Wrocławiu – chodzi o bezpłatną pomoc dla zwierząt uchodźców. Ukraińcy płacą tylko za leki i materiał (jeśli rzecz jasna jest konieczny). Można też powiedzieć, że jest to jedynie część pomocy – studenci prowadzą punkt żywieniowy dla zwierząt uchodźców, natomiast uczelniani lekarze odpowiadają tam za Punkt Pomocy Weterynaryjnej.

Co by nie mówić, we Wrocławiu dzieje się wiele dobrego i jest to spory plus. Z drugiej strony najlepiej byłoby, aby cała sytuacja nie miała miejsca. Niemniej na to oczywiście nie mamy wpływu – zostaje tylko nadzieja, że Ukraińcy z biegiem czasu będą mogli wrócić do siebie.