Co z terenem przy legnickim szpitalu?

Przy legnickim szpitalu mamy sporo niezagospodarowanego terenu. Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się jakiejś zmiany?

Różne punkty widzenia

Niektórzy mogą powiedzieć, że w większości chodzi o nieużytki, także sytuacja nie wygląda optymistycznie. Niemniej jednak musimy pamiętać, że jest druga strona tego wszystkiego – pandemiczne doświadczenia.

Pandemiczne doświadczenia pokazały, że tereny przy szpitalu mają ogromne znaczenie. Najlepszym tego dowodem pojawienie się szpitalu modułowego. Szpitalu, który służył prawie stu pacjentom.

Możliwe zmiany?

Na ten moment przyszłość jest niejasna i co warte odnotowania, pojawiają się pomysły dotyczące zagospodarowania terenu. Musimy jednak pamiętać o tym, że chodzi o sprawy związane z rozbudową usług medycznych. Świetnym przykładem jest choćby budowa lotniska dla śmigłowców – mowa o lotnisku, które wykorzystywane jest nawet po kilka razy dziennie. Jeżeli można wpłynąć na poprawę pomocy, nawet nie ma się nad czym zastanawiać!

Ciekawe jest też to, że dyskusja o zagospodarowaniu nieużytków wróciła po tym, co stało się w Bolesławcu. Krótko mówiąc, pojawiła się informacja, zgodnie z którą przy tym szpitalu powstanie osiedle mieszkań dla seniorów.