Dobra wiadomość dla seniorów z Polkowic

Polkowicki samorząd zdecydował się przystąpić do programu, którego celem jest pomoc finansowa osobom starszym. Przez taką pomoc należy rozumieć specjalną kartę, dzięki której można liczyć na zniżki. Co więcej, chodzi o zniżki, które honorowane są na terenie całego kraju.

Szczegółowe informacje

Skupmy się teraz na szczegółach – ze zniżek mogą skorzystać mieszkańcy, którzy mają co najmniej 60 lat. Można chyba powiedzieć, że jest to uczciwe postawienie sprawy. Warto też pamiętać o tym, że pomoc osobom starszym to temat, który możemy uznać za stosunkowo popularny.

Dobrze też odpowiedzieć na pytanie, gdzie można skorzystać z karty seniora? Jest to oczywiście temat istotny, aczkolwiek trudno mówić o konkretach, gdyż mamy ponad 2600 miejsc. Ponadto nikt nie mówi, że na tym koniec. Zresztą wystarczy zapoznać się ze stanowiskiem Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego – możemy usłyszeć, że do programu mogą dołączyć wszyscy zainteresowani. Wypada jeszcze zatrzymać się przy wielkości zniżek – zniżki mogą wynieść nawet 25%! Wysokość upustu zależna jest od przedsiębiorcy.

Za wyrobienie karty seniora nic nie trzeba płacić. Wyrobienie takiej karty możliwe jest w Wydziale Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych. Jedyny warunek to posiadanie dowodu osobistego.