Stypendia samorządu województwa – o co chodzi?

Podano informację, zgodnie z którą 50 studentów pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego otrzyma stypendium samorządu województwa. Jest to rzecz jasna duży plus, ale warto też zadać sobie pytanie, co wiemy na ten temat?

Zapoznanie się ze szczegółami

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że stypendia będą wypłacane przez 9 miesięcy roku akademickiego. Oczywiście znamy też kwotę – chodzi o 1 500 złotych miesięcznie.

Niewykluczone, że wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego wsparcie sprowadza się do branży medycznej. Wszelkie wątpliwości są zrozumiałe, ale sytuacja jest prosta – jest to chęć pokazania, że praca w branży medycznej może być atrakcyjna od strony finansowej. W każdym razie tak mogliśmy usłyszeć z ust wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.

Trudno też nie zadać pytania, jakie kryteria należy spełnić, aby myśleć o uzyskaniu stypendium? Od razu wyjaśniając, wszystko sprowadza się do średniej. Niemniej nie sposób jednak mówić o konkretach (kluczowe jest zainteresowanie) – wiadomo tylko tyle, że minimalna średnia ocen to 4,0.

Jak zapatrujesz się na wsparcie studentów, którzy widzą się w branży medycznej?