Już w sobotę czeka nas nocne bieganie – pora na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Bieganie kojarzy się z rywalizacją w ciągu dnia, ale nikt nie powiedział, że nocą nie wolno biegać. Najlepszym tego dowodem fakt, że zbliża się 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton.

Co wiemy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o wydarzeniu, które zaplanowano na najbliższą sobotę. Start odbędzie się o 21:30 na płycie Stadionu Olimpijskiego. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o jednym z najliczniej obsadzonych biegów w tym roku (zgłosiło się 12 135 zawodników z 32 krajów). Oczywiście do końca roku jeszcze daleko, ale to pokazuje, że ludzie chcą ścigać się we Wrocławiu. Do tego chodzi o wydarzenie, które wraca po 3 latach przerwy. Z jednej strony można było zatęsknić, natomiast z drugiej przerwa mogła negatywnie wpłynąć na zainteresowanie. Dystans półmaratonu do 21,0975 km. Ukończenie zmagań oznacza otrzymanie medalu z krasnalem i fluorescencyjnym zdobieniem. Najszybszej trójce medale wręczą dolnośląscy olimpijczycy.

Dodatkowo zaplanowano PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, wydarzenie towarzyszące zmaganiom na dystansie 21,0975 km. Trasa ma 1,4 km długości i prowadzi po torze żużlowym stadionu Olimpijskiego. Na starcie powinniśmy zobaczyć 700 osób, początek rywalizacji zaplanowano na 19:00.

Wiadomości z Wrocławia możesz znaleźć także pod tym adresem.