Jakie są najciekawsze atrakcje Międzygórza i okolicy?

Międzygórze to mała wieś położona w województwie dolnośląskim. Jest świetną bazą wypadową na górę Śnieżnik, jednak nie jest to jedyne, interesujące miejsce w pobliżu. W artykule przedstawiamy najciekawsze atrakcje Międzygórza i okolicy – musisz je odwiedzić!

Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki to największy i jednocześnie najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika. Ma 22 metry wysokości. Mieści się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, około 30 km od Kłodzka oraz 20 km od granicy polsko-czeskiej.  Dawniej nazywano go również Wodogrzmoty Żeromskiego. 

Co ciekawe, powstanie tego wodospadu związane jest ze wznoszeniem się trzeciorzędowego uskoku przerywającego bieg rzeki. Do tego miejsca można dojść deptakiem z centrum Międzygórza. Wejście jest bezpłatne. Wodospad robi naprawdę ogromne wrażenie, zatem musisz go zobaczyć przebywając w Międzygórzu!

Ogród Bajek

Dla najmłodszych świetną atrakcją z pewnością okaże się Ogród Bajek. Został założony tuż po I wojnie światowej przez pracownika leśnego. Jest to miejsce, w którym znajdziesz kolekcję drewnianych rzeźb – przedstawiają bajkowe postacie i miejsca. 

Odwiedzający mogą dostrzec m.in. Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego, Czerwonego Kapturka, czy też Koziołka Matołka.Do tego miejsca dotrzesz z Międzygórza żółtym szlakiem przez Polanę Śnieżną. 

Kościoły

Dla niejednej osoby ciekawą atrakcją okaże się także Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. Położone jest w masywie Śnieżnika, na stokach Góry Iglicznej. Charakterystyczna dla tego miejsca jest replika figury patronki Austrii z Mariazell. Początkowo była położona na drzewie, jednak obecnie mieści się w Świątyni. W 1983 roku figura została koronowana przez Jana Pawła II.

W Międzygórzu przy drodze głównej znajduje się również kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, a nieco wyżej świątynia pod wezwaniem świętego Krzyża. Została postawiona przez wnuka Marianny Orańskiej. 

Drewniana zabudowa

Drewniana zabudowa w Międzygórzu zdecydowanie przykuwa wzrok. Domy mieszczące się w tym miasteczku prezentują się zjawiskowo i same w sobie również stanowią atrakcję. Przebywając w Międzygórzu, możesz poczuć alpejski klimat. Miejscowość ta nie bez powodu uważana jest za architektoniczną perełkę, a nawet i wizytówkę całych Sudetów. 

Wybierając się w to miejsce, możesz również liczyć na komfortowe noclegi Międzygórze. Nie brakuje tu pensjonatów, ani hoteli. Wiele z tych miejsc jest naprawdę klimatycznych – dobry przykład stanowi pensjonat Słoneczna Willa. Połączony jest z restauracją, w której spróbujesz wiele pysznych dań, a także zjesz śniadanie, czy deser. Na zewnątrz znajduje się miejsce zagospodarowane z myślą o najmłodszych i ich zabawach.  

Zapoznaj się z dostępną ofertą hoteli w Międzygórzu i wybierz miejsce, które odpowiada na Twoje potrzeby. Noclegi w Międzygórzu skierowane są zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi, czy nawet zwierzętami. To małe miasteczko naprawdę warto odwiedzić!