Kolejki do wrocławskich urzędów – czy coś się zmieni?

Nietrudno zauważyć, że jednym z wrocławskich problemów są kolejki do urzędów. Jak można usłyszeć, czas oczekiwania może wynieść nawet cztery godziny. Nie trzeba chyba dodawać, że taka sytuacja jest, delikatnie mówiąc, trudna. Pojawia się jednak pytanie, czy możliwe są jakieś zmiany?

Centrum Obsługi Mieszkańców a brak pomocy

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym Centrum Obsługi Mieszkańców nie jest w stanie dostatecznie pomagać. Co więcej, problemy dotyczą także rejestracji wizyty przez internet. Warte podkreślenia jest również to, że pewne znaczenie ma pandemia. Do Centrów Obsługi Mieszkańców wpuszcza się tyle osób, ile jest okienek. Pracownicy urzędów mogą też dodać, że do Wrocławia przyjeżdża sporo mieszkańców pobliskich gmin.

Sytuacja się poprawi?

Na szczęście możliwe, że niedługo sytuacja ulegnie poprawie. Wystarczy powiedzieć, że w maju centrum przy Zapolskiej ma działać w soboty (z wyjątkiem pierwszej i czwartej soboty miesiąca). Co więcej, będzie więcej pracowników, ponieważ osoby przebywające na zwolnieniach zadeklarowały powroty. Do tego dochodzi także powrót pracy zmianowej.

Mówiąc wprost – sytuacja powinna się poprawiać, ale wszystko zweryfikuje czas.