Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na wyjątkowy koncert

W poniedziałek obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – z tej okazji Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na wspólne świętowanie w muzycznej oprawie. Co wiadomo o tym wydarzeniu?

Pandemia po raz kolejny daje się we znaki

Musimy pamiętać o tym, że cały czas zmagamy się z pandemią. Nasze życie nie wróciło do normy i trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi. Niemniej jednak trzeba nastawiać się optymistycznie i co najważniejsze, warto szukać kompromisów. Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja są tego świetnym przykładem – przez wspomniane już świętowanie należy rozumieć koncert online.

Koncert już się odbył – został nagrany (wydarzenie odbywało się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach). Emisja tego koncertu nie miała jednak jeszcze miejsca – premierę zaplanowano na jutro, na godz. 19:00. Transmisja odbędzie się na stronie Centrum Kultury, jak i na fanpage’u tej działalności.

Organizatorzy zachęcają do tego, aby w domowym zaciszu przyłączyć się do śpiewania. Gdyby kogoś interesował śpiewnik, nie stanowi to najmniejszego problemu, ponieważ śpiewnik jest na stronie Centrum Kultury (zbiór utworów jest do pobrania za darmo).