Legnica: Rusza sezon turystyczny w Kościele Mariackim

Dziś o godzinie 11:00 nastąpi wznowienie ruchu turystycznego w legnickim Kościele Mariackim. Dla niezorientowanych – mowa o najstarszym kościele w mieście.

Co możemy powiedzieć na temat zwiedzania?

Przede wszystkim należy podkreślić, że zwiedzanie będzie możliwe o stałych porach – od środy do piątku w godz. 11.00-16.00, w soboty od 13:00 do 18:00 i w niedzielę od 15:00 do 18:00. Oczywiście nie można zapomnieć o pandemii. Sytuację możemy porównać do zeszłego roku – zwiedzanie jest możliwe, ale konieczne jest dostosowanie się do określonych przepisów.

Przez określone przepisy należy rozumieć choćby posiadanie maseczek czy dezynfekcję rąk. Gdyby pojawiły się jakieś obawy związane z ceną, warto wiedzieć, że absolutnie nie ma powodów do zmartwień – cena jest niezmienna – 3 zł dla dzieci i młodzieży oraz 6 zł dla dorosłych. Warte zaznaczenia jest również to, że dochód w całości trafia na fundusz renowacji kościoła.

Gdyby komuś zależało na szczegółach, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się ze stroną internetową parafii.