Kup zabytkowy kościół! Unikalne ogłoszenie sprzedaży budynku sakralnego w Okrzeszynie

Coś, co mogłoby wydawać się absurdalnym dowcipem, okazuje się prawdą. W całym kraju niesie się głośno o jednym niezwykłym ogłoszeniu. Stary kościół na Dolnym Śląsku znajduje się obecnie na liście nieruchomości na sprzedaż, a to za sprawą prywatnego właściciela, który chce go sprzedać.

Pochodzące z dolnośląskiego województwa ogłoszenie oferuje coś więcej niż zwykle. To nie jest typowa oferta sprzedaży staroświeckiego dworu czy malowniczego pałacyku. To dotyczy sprzedaży prawdziwego zabytkowego kościoła, położonego niedaleko granicy polsko-czeskiej. Obecny posiadacz tego historycznego budynku, będący prywatnym właścicielem, daje potencjalnym nabywcom sugestie, jak można by było wykorzystać tę sakralną strukturę położoną niedaleko Wałbrzycha. Wskazuje między innymi na możliwość organizowania bankietów.

Kościół ten, będący cennym zabytkiem, mógłby doskonale służyć jako sala na bankiety, wesela czy konferencje. Jednym z niewątpliwych atutów tej budowli jest jej doskonała akustyka, co po odpowiedniej adaptacji, mogłoby przekształcić go w wyjątkowy obiekt, idealny do organizowania różnego rodzaju wydarzeń muzycznych – tak twierdzi autor owego ogłoszenia.