Miejsca na Dolnym Śląsku bez tłumów ludzi

Gdzie udać się na Dolnym Śląsku, aby pozwiedzać i odpocząć od miejskiego zgiełku? Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek.

 

Masz ochotę na wycieczkę po Dolnym Śląsku? Męczy Cię duża ilość ludzi? Mamy na to poradę. Wybierz się do Ziemi Kłodzkiej! To region przepełniony klimatycznymi miasteczkami, które koniecznie warto odwiedzić. Są to również miejsca, w których nie spotkamy tłumów turystów. Do takich miasteczek można zaliczyć m.in. Bardo Śląskie, Wambierzyce, Ząbkowice Śląskie.

W miejscowości Bardo Śląskie znajduje się wspaniała Bazylika Mniejsza z figurą Matki Boskiej, ruiny zamku średniowiecznego oraz kamienny most. Turyści zajadają się w tym miejscu bardzkimi piernikami w lokalnych sklepikach. Jeśli chodzi o drugie wskazane miasteczko to warto udać się do Wambierzyc, w których również znajduje się bazylika. Ten obiekt wyróżnia się jednak ruchomą szopką oraz monumentalnymi schodami.

Ostatnim miejscem wartym odwiedzenia są Ząbkowice Śląskie. Tutaj warto jest udać się do Krzywej Wieży, Kościoła Mariackiego, laboratorium doktora Frankensteina. Proponujemy również zwiedzić rynek w stylu gotyckim.