Narodowe poruszenie w rolnictwie: masowa manifestacja na polskich drogach pod kierownictwem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Według zasobów informacyjnych, w środę 24 stycznia dokładnie o godzinie 12:00, Polska stała się świadkiem masowego protestu rolników. Wydarzenie to miało miejsce na licznych szlakach komunikacyjnych w kraju, z uwzględnieniem Dolnego Śląska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwraca uwagę, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, szczególnie na drodze krajowej numer 8 pomiędzy Kobierzycami a Przerzeczynem Zdrój w stronę Kłodzka. Należy spodziewać się konwoju składającego się z około 100 ciągników rolniczych.

Na Dolnym Śląsku, traktory stanęły również na innych arteriach komunikacyjnych, co może dodatkowo wpływać na płynność ruchu. Wielu zastanawia się, jak długo będą trwać te utrudnienia.

Podkreślenia wymaga fakt, że przejazd traktorów jest całkowicie legalny zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym. Nie są planowane żadne postoje ani blokady na drogach. Ciągniki mają poruszać się dwoma kolumnami na odcinkach Niemcza – Łagiewniki – Przerzeczyn Zdrój – Niemcza oraz Kobierzyce – Pustków Wilczkowski – Kobierzyce, a to wszystko ma mieć miejsce pomiędzy godziną 12:00 a 14:00.

Cała operacja jest monitorowana i zabezpieczana przez odpowiednie służby. Policja zaapelowała do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas tych niecodziennych okoliczności.