Ofensywa legnickiej policji – o co chodzi?

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że w środę legnicka policja przeprowadziła prawdziwą ofensywę. Dokładnie mówiąc, chodzi o akcję wymierzoną w samochody znajdujące się przy skrzyżowaniach. Istotne jest też to, że zaangażowali się również strażnicy miejscy.

Mnóstwo interwencji

Akcja przyniosła skutek, wszak wielokrotnie konieczna była interwencja. Nie można też zapominać o tym, że jest to odpowiedź na zgłoszenia mieszkańców – oczywiście funkcjonariusze również mieli swoje wnioski.

Wypada także odnotować, że nie zawsze kończyło się na mandacie. Kiedy stwierdzano rażące zaniedbanie, dochodziło do odholowywania samochodu. Holowanie odbywało się na koszt osoby odpowiadającej za auto. Bardzo ważne jest też to, że akcja ma być powtarzana. Zgodność z przepisami to coś, o czym należy pamiętać zawsze. Weźmy sobie za przykład fotoradary. Nietrudno odnieść wrażenie, że fotoradary to dość delikatna pomoc – rzecz jasna chodzi o zwalnianie przed fotoradarem i przyśpieszanie po minięciu urządzenia. Lepsze to niż nic, ale nie można mówić o idealnym rozwiązaniu.

Pamiętajmy też o tym, że najwięcej zależy od nas samych – osób, które poruszają się samochodami.