Pandemia to nie wszystko

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja epidemiczna jest w naszym kraju zła. Co więcej, można usłyszeć głosy o tym, że pandemia jest teraz priorytetem. Z drugiej strony może jednak pojawić się pytanie, czy obecnie mamy do czynienia tylko z jedną chorobą?

Trzeba szukać rozwiązania

Kiedy przegląda się opinie ludzi, można odnieść wrażenie, że pandemia wzbudza różne odczucia. Niektórzy uważają nawet, że mamy do czynienia z oszustwem (choć trudno mówić o szczegółach). Ponadto to nie jest w tym momencie najważniejsze. Najważniejsze jest to, że skupianie się tylko na pandemii może doprowadzać do tragedii. Zresztą świetnym przykładem jest to, co wydarzyło się w Kuźnicach Świdnickich.

Zaczęło się od wezwania policji i strażaków – chodziło o 65-letniego mężczyznę, który nie dawał znaku życia. Jak się okazało, mężczyzna nie żył. Policja nie stwierdziła udziału osób trzecich – ponadto warto zaznaczyć, że zmarły zmagał się z chorobami przewlekłymi.

W telewizji można usłyszeć, że niektóre problemy mogą poczekać, bo jest pandemia – czy naprawdę wiemy, kiedy mamy jeszcze czas? Czy nie jest to skazywanie ludzi na śmierć?