Zatrzymanie na lotnisku – chodziło o kwarantannę

Trwają szczepienia, ale nie można powiedzieć, że sytuacja powoli wraca do normy. Cały czas mamy mnóstwo nowych przypadków i trudno jednoznacznie określić, kiedy będzie lepiej. Oczywiście to w pewnym stopniu zależy od nas samych, ale pamiętajmy również, że mowa o chorobie, którą trudno wykryć (najlepszym przykładem brak objawów).

Zatrzymanie na wrocławskim lotnisku

Ten wstęp związany jest z tym, co wczoraj wydarzyło się na wrocławskim lotnisku – chodzi o zatrzymanie dwóch obcokrajowców i Polaka. Zatrzymanie miało związek ze zignorowaniem obowiązkowej kwarantanny. W takiej sytuacji nie mogło obyć się bez poważnych konsekwencji – przede wszystkim należy zaznaczyć, że cała trójka otrzymała mandaty karne. Co więcej, cudzoziemcy muszą wrócić do kraju (w każdym razie tak można usłyszeć w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej).

Konieczność odbycia kwarantanny to nigdy nie jest miła perspektywa, a unikanie kwarantanny to nie jest rozwiązanie. Nie możemy też zapomnieć o tym, że celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.