Karkonosze to najwyższe pasmo górskie w Sudetach, ciągnące się przez około 40 kilometrów. Są one częścią globalnej sieci rezerwatów biosfery UNESCO, a obszar ten charakteryzuje się ponadprzeciętną obfitością flory i fauny.
Swoim dzikim i naturalnym urokiem góry te przyciągają turystów, którzy kochają aktywny wypoczynek na łonie natury i świeże powietrze. Karkonosze pełne są tajemnic i ciekawostek, które warto poznać wybierając się tam w podróż.
Więcej ciekawostek o Karkonoszach znajdziesz w serwisie: https://www.swieradow24.pl/.
Bajeczne ciekawostki o Karkonoszach
Jedną z najpopularniejszych skał w Karkonoszach jest skała o nazwie Słonecznik. Jest to mocno spękana skała składająca się z kilku elementów. Jej pierwszy filar przypomina ludzką sylwetkę. Skała nazywana jest również Kamieniem Diabelskim, od legendy, w której wściekły diabeł rzucił dużym kamieniem. Wodospad Kamieńczyka to jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach. Interesującym jest fakt, że kręcono tu magiczny film Opowieści z Narnii. Wodospad ma ponad 800 metrów wysokości i jest najwyższym wodospadem Sudetów w Polsce. Wiążą się z nim legendy Kamieńczyka Bronisza i Rusałki Łabudki.
W Karpaczu znajdziemy również jeden z najstarszych kościołów wybudowanych z drewna, który znajduje się na terenie Polski. Świątynia Wang sięga korzeniami do Norwegii, gdzie została zbudowana. Dzięki działaniom hrabiny von Reden kościół w Karpaczu powstał w pierwszej połowie XIX wieku i szybko stał się priorytetową atrakcją turystyczną na mapie. Wewnątrz można podziwiać mistyczne runy związane ze skandynawskimi legendami. Wieś Kowary położona jest w pobliżu Karkonoszy. Miasto słynie z Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Można zobaczyć makiety przedstawiające wiele zabytków powiatu i zauważyć, że na tym terenie znajduje się jedna czwarta zamków w Polsce.