Rowerem przez Dolny Śląsk

Kochasz jazdę na rowerze? Podpowiadamy, gdzie wyruszyć w trasę na terenie Dolnego Śląska!

 

Będąc we Wrocławiu można wybrać się na wycieczkę w pobliżu tego miasta. Okolice Wrocławia są bardzo bogate w najróżniejsze szlaki rowerowe. Z tego względu można dobrać odpowiedni szlak do swoich możliwości kondycyjnych. Rekomendujemy szlak, który rozpoczyna się spod Stadionu Miejskiego, prowadzący wzdłuż Odry do miejscowości Brzeg Dolny.

Ciekawe szlaki rowerowe posiada także Dolina Baryczy, która słynie ze spokojnego wypoczynku w otoczeniu niezwykle urzekającej przyrody. Kolejnym punktem zaczepienia są zdecydowanie Bory Dolnośląskie, które posiadają wiele szlaków rowerowych wokół miejscowości Bolesławiec. Uznaniem cieszą się także trasy wokół Książańskiego Parku w okolicy Zamku Książ (blisko Wałbrzycha).

Zaawansowani rowerzyści chwalą sobie również rowerowe wypady w okolicach Karkonoszy i Izery, w szczególności regiony Szklarskiej Poręby. Zdecydowanie to tylko niewielka propozycja, z której mogą skorzystać nasi czytelnicy. Polecamy zapoznanie się z aplikacją Dolny Śląsk Rowerem, gdzie można znaleźć wszystkie szlaki rowerowe w naszym regionie.