Tajemnice Dolnego Śląska

Dolny Śląsk skrywa w sobie wiele tajemnic, które znajdują się w podziemiach zamków, bunkrach, twierdzach, opuszczonych kopalniach, górzystych terenach, mokradłach, lasach oraz legendach. Jeśli chcesz poznać tajemnice Dolnego Śląska wyrusz na wycieczkę pełną przygód! Podpowiadamy, gdzie się udać, aby poznać uroki naszej krainy.

Dużą uwagę wśród turystów przyciągają podziemne szlaki. Żeby je poznać polecamy wybrać się na wycieczkę do Kopalni Uranu w Kletnie, w której znajdują się takie minerały jak np. fluoryt, malachit czy ametyst. Kolejnym rekomendowanym miejscem jest Kopalnia Złota w Złotym Stoku z ciekawymi sztolniami. Dużym zainteresowaniem cieszy się Twierdza Kłodzko, która jest zachowana w bardzo dobrym stanie i zaliczana jest do architektury obronnej z XVIII wieku.

Podziemne korytarze i tunele znajdujące się pod ulicami miasta Kłodzko to kolejny punkt, który warto zwiedzić. Korytarze wydrążono w okresie od XIII wieku do XVII wieku. Niegdyś pomieszczenia służyły do przechowywania żywności oraz leżakowania piwa. Dziś znajduje się tutaj podziemna trasa turystyczna. Zdecydowanie również warto wybrać się do Twierdzy Srebrna Góra.