Schronisko „Perła Zachodu”

W okolicach Jeleniej Góry, u podnóża jeziora Modre znajduje się bardzo ciekawe schronisko „Perła Zachodu”. Historia obiektu liczy ponad 85 lat, zaś jego oferta z roku na rok przyciąga coraz więcej klientów. Gościniec najbardziej zachwyca swoją lokalizacją, ponieważ znajduje się tuż nad brzegiem stromego urwiska i jeziora Modre. W budynku znajduje się niebywały taras, a także wieża widokowa, z której rozprzestrzenia się piękny widok na jezioro i otaczające go skały. Schronisko “Perła Zachodu” usytuowane jest w Siedlęcinie od ponad sześćdziesięciu lat. Zdecydowanie jest to najlepsze miejsce na urlop o każdej porze roku.

Schronisko „Perła Zachodu” – historia obiektu

Obecny budynek na wzniesieniu został postawiony w połowie XX wieku, gdzie wcześniej istniała przedwojenna gospoda Turmsteinbaud. W związku z obecnością wówczas w tym miejscu z czasów przedwojennych architektura obecnego obiektu jest bardzo podobna do swojej poprzedniczki. Schronisko „Perła Zachodu” zbudowany został z ciemnych drewnianych bali oraz wykończony jasnymi obramowaniami okien. Specjalnie dla turystów obok obiektu stoi kamienna wieża, na której znajduje się piękny punkt widokowy. Warto wybrać się schodami na górę baszty, zwłaszcza że wejście jest zupełnie bezpłatne.

Perła Zachodu schronisko noclegi – co warto wiedzieć przyjeżdżając do Siedlęcin?

Obecnie schronisko “Perła Zachodu” przyjęło nazwę Gościńca, w którym znajdują się pokoje gościnne oraz restauracja, gdzie organizowane są różne imprezy okolicznościowe. Jeżeli pragniesz spędzić urlop w spokoju, malowniczym miejscu wraz ze znakomitym jedzeniem w klimatycznej atmosferze, zdecydowanie spodoba Ci się Perła Zachodu schronisko. Noclegi dostępne na terenie obiektu liczą 26 miejsc dostępnych w pokojach dwu- i czteroosobowych. Do gościńca można spokojnie dojechać rowerem z centrum Jeleniej góry, autem, a nawet pieszo, ponieważ schronisko „Perła Zachodu” znajduje się lekko ponad 7 kilometrów od Jeleniej Góry.

Schronisko „Perła Zachodu” Dolina Bobru – dlaczego warto tu przyjechać?

Gościniec nad jeziorem Modrym to idealne rozwiązanie na weekend z rodziną, urlop z drugą połówką, tudzież spędzenie kilku dni z przyjaciółmi w fajniej, nietuzinkowej atmosferze. Miejsce jest bardzo dobrze dostępne, a jednak można poczuć tutaj zupełne wyobcowanie. Ze względu na jego przyjazną lokalizację, wielu mieszkańców mając wolne popołudnia, z chęcią wybiera schronisko „Perła Zachodu”. Dolina Bobru oglądana z góry to niebywały widok idealnie sprawdzający się na wolne chwile przy znakomitym obiedzie i kawie, jakie oferuje znajdująca się tutaj restauracja. W miejscowości Siedlęcina znajdują się dwa szlaki: żółty i zielony, którymi asfaltową drogą możemy odbyć spacer wzdłuż Bobru.

Schronisko „Perła Zachodu” – o rycerskiej wieży słów kilka

W centrum wsi znajduje się XIV-wieczna wieża rycerska, które zdecydowanie rzuca się w oczy każdemu przyjezdnym do gościńca. Obiekt ten jest wyjątkowy ze względu na wiele powodów. Jeżeli przyjechałeś do Siedlęcin warto skorzystać z okazji i zobaczyć wnętrze wieży rycerskiej, ponieważ jest to jeden z największych tego typu obiektów epoki średniowiecza zachowanych w całej Europie. Wieża rycerska została wzniesiona w celach mieszkaniowych, zaś bardzo długo funkcjonowała jako spichlerz i magazyn. Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki średniowiecza, zdecydowanie powinieneś wejść do środka wieży, ponieważ w jej wnętrzu zachowane są średniowieczne freski o tematyce świeckiej, które w przepiękny sposób stanowią ozdobę ścian historycznej baszty.