Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł – jest europejski nakaz aresztowania

Zgorzelecka prokuratura przygotowała europejski nakaz aresztowania – chodzi o 25-letniego Dominika H., który jest podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Niewykluczone, że mężczyzna zdecydował się na ucieczkę za granicę.

W ostatni poniedziałek

Wspomniany wypadek wydarzył się w ostatni poniedziałek – Audi A6 zderzyło się z Volkswagenem Passatem. Dominik H. to kierowca Audi A6, który zdecydował się na ucieczkę z miejsca zdarzenia. Warte podkreślenia jest również to, że 25-latek nie jechał sam. W Audi został jego kolega – mężczyznę zwolniono (rzecz jasna po wcześniejszym przesłuchaniu). Osoby podróżujące Volkswagenem nie miały tyle szczęścia – śmierć poniosło 3-letnie dziecko.

Odpowiedzialność na drodze to coś, o czym mówi się stosunkowo często, ale mimo to pojawiają się wypadki. Co więcej, możemy mówić o wypadkach, w których giną bezbronni dorośli czy dzieci. Trudno powiedzieć, co czeka 25-latka, ale trzeba przyznać, że jego sytuacja jest bardzo trudna. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym i ucieczka z miejsca wypadku to połączenie, które nie zwiastuje łagodnej decyzji sądu. Oczywiście mężczyznę najpierw należy znaleźć, ale nie ulega wątpliwości, że wieloletnie uciekanie przed policją to zadanie, które możemy określić karkołomnym.