Wrocław: Wielkie zmiany w ruchu – chodzi o jeden z głównych placów

W nocy z soboty na niedzielę zamknięto jeden z tuneli na placu Dominikańskim. Trzeba przygotować się na spore utrudnienia, ponieważ remont będzie trwać przynajmniej do listopada.

Co możemy powiedzieć na temat utrudnień?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że chodzi o tunel północny. Plan zakłada generalny remont, który będzie dotyczył także wymiany nawierzchni. Można również dodać, że działania obejmą wymianę wszystkich instalacji (łącznie z odwodnieniem) oraz odnowienie stropu, ściany i nawierzchni jezdni w tunelu. Koszt prac został wyceniony na 3,7 mln złotych. Bardzo ważne jest też to, że planowane prace dzielą się na dwa etapy. Etap pierwszy ma trwać do końca sierpnia i co najistotniejsze, jest to okres, podczas którego obowiązuje całkowite zamknięcie tunelu. Etap drugi oznacza przywrócenie ruchu na połowie jezdni.

Utrudnienia mogą dać się we znaki, ale pamiętajmy o tym, co nas czeka w listopadzie. Oczywiście, jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Przy remontach należy liczyć się z utrudnieniami i co najgorsze, zdarzają się utrudnienia, na które człowiek nie ma wpływu.