Strajk Kobiet we Wrocławiu

W najbliższy poniedziałek należy spodziewać się protestu Strajku Kobiet. Można też powiedzieć, że dzień protestu jest nieprzypadkowy – wydarzenie zaplanowano na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Czego się spodziewać?

W takiej sytuacji może pojawić się pytanie, czego należy się spodziewać? Niestety, tego dokładnie nigdy nie wiadomo. Na pewno trzeba liczyć się z utrudnieniami dla ruchu (protest ma odbywać się na ulicy Świdnickiej).

Istotne jest też, że demonstracja i pikietowanie to nie wszystko, czego możemy się spodziewać. Przyszły poniedziałek ma być dniem, podczas którego będą zbierane podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy legalizującej aborcję.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat zbliżającego się protestu, warto zapoznać się z informacjami, jakie podają protestujące. Dzień Kobiet ma być dniem, w którym nie chodzi o kwiaty czy życzenia – dla protestujących kobiet znaczenie ma wspólne domaganie się praw. Można też usłyszeć o gniewie, walce czy solidarności.

Warto również przypomnieć o tym, że cały czas obowiązują nas ograniczenia w kontaktach społecznych. Z drugiej strony historia pokazuje, że fakt ten nie powinien mieć znaczenia. Co więcej, zapewne na jednym proteście się nie skończy.