Sukces policji: zabezpieczono 36 egzemplarzy nielegalnej broni i 17,5 tys. sztuk amunicji

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) dokonali znaczącego przejęcia nielegalnej broni i amunicji. Aresztowali mężczyznę transportującego samochodem 20 komór zamkowych do pistoletów maszynowych UZI, a w ukryciu w lesie odnaleźli jego zapas pełnej broni palnej, między innymi pistolety i karabiny maszynowe.

Przez ostatnie miesiące funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia intensywnie pracowali nad rozwiązaniem sprawy nielegalnego przemytu broni palnej, istotnych części tej broni oraz amunicji, które miały być transportowane przez Polskę. W poszukiwaniu rozwiązania tego problemu nawiązano współpracę z organami ścigania kilku państw Unii Europejskiej, skąd prawdopodobnie mogło pochodzić przemycane uzbrojenie.

Podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP, poinformowała, że akcja policji przeprowadzona na Dolnym Śląsku doprowadziła do zatrzymania mężczyzny jadącego do Polski z Czech. W bagażniku jego samochodu znaleziono 20 komór zamkowych do UZI. Podinspektor zwróciła uwagę, że te komory zamkowe to kluczowe elementy broni palnej. Policjanci byli przekonani, że zatrzymany mógł posiadać inne części broni w miejscu swojego zamieszkania, co szybko potwierdziło się podczas dalszych działań – zaznaczyła.