Wałbrzych: Mieszkanki nie dały się zwieść oszustom

Fałszywe opowieści o wnuczku potrzebującym pomocy to próba wyłudzenia, którą możemy określić bardzo popularną. Można nawet powiedzieć, że na tyle popularną, iż w ostatnim czasie raczej słychać o innych metodach. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że z perspektywy oszustów liczy się skuteczność.

Seniorki nie dały się oszukać

O wyłudzeniach mówi się często, ale mimo wszystko wiele osób daje się omamić. Uczciwie trzeba powiedzieć, że starsze osoby zazwyczaj są naiwne. Z drugiej strony czasem zdarzają się osoby, które można określić wyjątkowymi – świetnym przykładem jest postawa dwóch wałbrzyszanek. W ostatnią sobotę dwa razy zgłoszono próbę oszustwa i co więcej, na tym się nie skończyło – jedna z kobiet była tak dociekliwa, że przestępca nie wytrzymał i się rozłączył.

Przytoczone przykłady pokazują, że informowanie o wyłudzeniach jest niezwykle ważne. Niemniej musimy jednak pamiętać, że to tylko 2 przypadki. Trudno liczyć, że oszuści nagle odpuszczą. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że przestępcy dalej będą działać. Oczywiście metoda to już temat na inny tekst.