Głogów: Miejska tężnia solankowa znowu czynna

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy czekali na otwarcie głogowskiej tężni solankowej – tężnia od wczoraj znowu jest czynna! Dla niezorientowanych – 60 minut przy tężni można przełożyć na trzy dni nad morzem.

Zmiany dotyczące reżimu sanitarnego

Pamiętajmy również o zmianach związanych z reżimem sanitarnym – chodzi oczywiście o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na wolnym powietrzu. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że cały czas należy zachowywać minimum 1,5 metra dystansu. Fakt ten jest równoznaczny, z tym że na ławce może znaleźć się maksymalnie jedna osoba. Pojawia się też sugestia dotycząca zebrania ze sobą leżaka lub koca, aczkolwiek jest też przypomnienie, że przepisy sanitarne są najważniejsze.

Jeżeli interesują Cię efekty, dobrze wiedzieć, że aerozol dostarcza sporo mikroelementów – można wymienić choćby brom, jod magnez czy wapń. Wypada również dodać, że aerozol powstaje z roztworu solanki.

Do kogo skierowana jest oferta?

Z pełnym przekonaniem możemy mówić o kuracji. Ponadto warto zadać sobie pytanie, do jakich osób skierowana jest kuracja? Można przypuszczać, że wiele osób nie wie, iż możemy mówić o ogromnym zakresie działań – w szczególności chodzi o osoby z chorobami przewlekłymi oraz takie, które mają alergie, nawracające stany zapalne układu oddechowego i choroby tarczycy.

Warto również wiedzieć, że terapia nie jest dla wszystkich – dotyczy to choćby osób z chorobami nowotworowymi.