Kierował motocyklem – był pijany i nie miał uprawnień

Apele o trzeźwość to coś, co w kontekście polskich dróg jest stosunkowo popularne. Niemniej jednak apele to jedno, a realia drugie. Zresztą to coś, z czym policjanci stykają się często – tym razem trafiło na stróży prawa z Komisariatu Policji w Kowarach.

Zatrzymanie pijanego motocyklisty

Chodzi o zatrzymanie 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego – mężczyzna podejrzany jest o kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew temu, że cofnięto mu uprawnienia. Zatrzymując się jeszcze na moment przy alkoholu – przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil.

Cała historia miała miejsce 2 dni temu – policjanci zauważyli, że drogą porusza się motocykl bez tablicy rejestracyjnej i oświetlenia. W takiej sytuacji podjęto próbę zatrzymania 31-latka i co ciekawe, motocyklista postanowił ominąć kontrolę drogową. Niemniej jednak próba ominięcia kontroli drogowej okazała się nieudana.

O losach zatrzymanego zadecyduje sąd. Warto również podkreślić, że mężczyźnie grozi kilkuletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet 2 lata pozbawienia wolności.