We Wrocławiu znajdziemy SZCZEPCIObus

Szczepienia to w ostatnich miesiącach bardzo popularny temat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić. Zaszczepiona jest spora część kraju, ale zaszczepionych ludzi jest wciąż za mało. Z drugiej strony pewna część osób nie myśli o szczepieniu i stąd pojawiają się różnego rodzaju zachęty. Przykładu nie trzeba daleko szukać – wystarczy zapoznać się z wrocławskim SZCZEPCIObusem.

Co wiemy o SZCZEPCIObusie?

SZCZEPCIObus to nic innego jak mobilny punkt szczepień, który znajduje się w jednym z autobusów MPK. Zainteresowani otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Warto również podkreślić, że SZCZEPCIObus startuje mimo tego, iż stolica Dolnego Śląska zalicza się do najlepiej zaszczepionych miast.

Można odnieść wrażenie, że wszyscy wychodzą z założenia, iż o szczepieniach należy myśleć cały czas. Wypada też dodać, że uruchomienie SZCZEPCIObusa to nie pierwsza akcja, która zachęca do szczepień – wystarczy przypomnieć sobie choćby pomoc bezdomnym.

Warto także wiedzieć, że SZCZEPCiobus ma rozkład jazdy – dzięki temu osoby zainteresowane szczepieniami nie muszą rozglądać się za tym autobusem.