Zatrzymano wrocławskiego sędziego – co się stało?

Patrol brzeskiej policji zatrzymał osobę, która okazała się bardzo znana – chodzi o sędziego jednego z wrocławskich sądów. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Podejrzewają, ponieważ zatrzymany stwierdził, że nie zgadza się na badanie alkomatem.

Przesłuchania świadków

Kiedy kierowca nie pozwala na wykorzystanie alkomatu, sprawa jest prosta – mamy do czynienia z pobraniem krwi (a badanie krwi wiąże się z przewiezieniem do stosownej placówki medycznej). Wyników jeszcze nie znamy, aczkolwiek można przypuszczać, że wspomniane na wstępie podejrzenie okaże się słuszne.

Na ten moment możemy mówić o przesłuchaniach świadków – świadkowie to osoby, które alarmowały o podejrzanym zachowaniu jednego z kierowców. Ważne jest też to, że wobec zatrzymanego prowadzone są dwa postępowania – karne i dyscyplinarne. O szczegółach nie ma sensu mówić, ponieważ kluczowe znaczenie mają wyniki badań toksykologicznych. Można też powiedzieć, że rezultat tych badań przełoży się na dalsze czynności.

Z drugiej strony nasuwa się pytanie, czy osoba trzeźwa odmówi badania alkomatem?