Wrocław: Czy można mieć wszystko?

Rozwój w każdym aspekcie funkcjonowania miasta to coś niezwykle istotnego. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że czasem nie można mieć wszystkiegoa w każdym razie tak się wydaje.

Wrocławskie prace

Wstęp jest nawiązaniem do tego, co dzieje się we Wrocławiu. Dla niezorientowanych – chodzi o drogę rowerową wzdłuż ul. Legnickiej. Powstanie drogi rowerowej to oczywiście plus, ale warto oceniać sprawę w ujęciu całościowym. Wypada też od razu dodać, że mamy do czynienia ze sporym zamieszaniem.

Cel to 240 metrów drogi o szerokości 2,5 metra. Realizacja tego celu oznacza, że należy coś zrobić z chodnikiema chodnik także jest potrzebny. Plan zakłada, że chodnik zostanie przesunięty w stronę parkingu przy pl. Solidarności. Ważne jest też, że nie ma mowy o zmianach pod kątem szerokości – konieczne jest zagospodarowanie części parkingu. Można również powiedzieć, że w ten sposób dochodzimy do sedna – parking zostaje zmniejszony. Jest to zrozumiałe, ale musimy pamiętać o tym, że parkingi także mają niemałe znaczenie.

Warte podkreślenia jest też to, że możemy mówić o poszukiwaniu wykonawcy robót. Czas na składanie ofert kończy się już niedługo, bo w połowie września. Jeżeli założymy, że w przyszłym miesiącu dojdzie do podpisania umowy, prace będą musiały skończyć się w kwietniu. Koszt projektu budowlanego wyniósł 50 tys. zł.

Wszystko odbywa się w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.