Wrocławskie krasnoludki!

Poznaj krasnoludki we Wrocławiu! Zwiedzaj miasto krocząc szlakiem krasnali.

 

Wrocławskie krasnoludki znane są już w całej Polsce! To symbol przyjaźni miasta Wrocław. Urzekające figurki krasnali zdobią miasto w różnych jego zakątkach. Mogą być również pomocne w zwiedzaniu tego miasta. Aktualnie we Wrocławiu jest ich prawie 500 sztuk! Jak widać krasnale na stałe zadomowiły się we Wrocławiu. Nic w tym dziwnego, ponieważ wywołują wiele pozytywnych skojarzeń oraz są symbolem szczęścia.

Wśród wrocławskich krasnoludków znajduje się krasnal: Lutek, Wandzia, Innowator, Merclovek, Precluś, Onkoigrzystek, Grankoś, Robcio, Spółdzielca, Galeriusz, Takelek, Sprawiedliwek, Purek, Wesołe Skrzaty, Bilardzista, Cymeliusz, Gazmiłek, Zdrowodziej, Wotuś, Adam Grand, Halitomki, Plazuś, Wygdek-Swobodek, Papa, Pierożnik, Więziennik, Wypłatnik, Gołębnik, Paragrafek.

Swojego krasnala we Wrocławiu ma wybitny pianista Leszek Możdżer. Możdżerowy krasnal grający na fortepianie znajduje się przed wejściem do Impartu. W okolicach Narodowego Forum Muzyki znajduje się orkiestra krasnali, a obok wejścia do stacji RMF wrocławskiego oddziału znajduje się krasnal słuchacz muzyki!

Warto podkreślić, że krasnale mają swoje święto raz w roku, które wypada we wrześniu. To niezwykle kolorowy czas w tym mieście. Dzieci przebierają się za krasnale.