Zawsze jest dobra pora na drzemkę?

Kiedy człowiek jest zmęczony, warto zastanowić się nad drzemką. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że każda pora jest dobra na drzemkę.

Nietypowa sytuacja

Niebezpieczne sytuacje na drodze to coś, o czym słyszy się stosunkowo często. Z drugiej strony cały czas dochodzi do zupełnie niezrozumiałych wydarzeń. Za przykład może posłużyć 31-letni kierowca, który postanowił uciąć sobie drzemkę na pasie awaryjnym. Dodatkowo wszystko działo się przy włączonym silniku!

Jak się można domyślić, pewien wpływ na to miał alkohol. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, od razu zdecydowano się na badanie alkomatem i była to dobra decyzja. Nieodpowiedzialny kierowca miał we krwi promil alkoholu. Oczywiście na tym historia się nie kończy – mężczyzna musiał zostać zatrzymany. Zatrzymanie to rzecz jasna dopiero początek. Jazda pod wpływem alkoholu oznacza, że maksymalna kara to 2 lata pozbawienia wolności!

Jak widać, alkohol może generować przeróżne sytuacje. Zresztą przykładów nie brakuje – w Łodzi pijany kierowca zamienił się miejscami z pasażerką i nie przeszkadzało mu, że policjanci wszystko widzą.