Czy Wałbrzych może liczyć na szybkie połączenie kolejowe?

Pewnie niektórzy mieszkańcy Wałbrzycha marzą o tym, aby można było mówić o szybkim połączeniu kolejowym z Warszawą czy Wrocławiem. Oszczędność czasu dzięki szybszemu dojazdowi może mieć spore znaczenie.

Oczekiwania się spełnią?

Niewykluczone, iż niedługo będziemy mogli mówić o spełnieniu tych oczekiwań. Oczywiście nie można liczyć na szybkie zmiany – potrzeba czasu. Można też powiedzieć, że najważniejsze jest to, iż możemy mówić o podpisaniu istotnej umowy. Krótko mówiąc, chodzi o podpisanie umowy na studium wykonalności. Rządzący widzą, że stworzenie szybkiego połączenia kolejowego jest ważne.

Na temat projektu można mówić długo, ale skoncentrujmy się na możliwościach związanych ze wspomnianymi miastami. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, dojazd do Warszawy będzie trwać 2 godziny i 35 minut. W przypadku Wrocławia to 40 minut. Czy na takie plany można w jakikolwiek sposób narzekać? Wypada też odnotować, że szybkie połączenie kolejowe to nic innego jak rozwijanie infrastruktury z uwzględnieniem całego kraju. Mówiąc najprostszym językiem, chodzi o likwidację wszelkich podziałów.