Lubin: Więcej pieniędzy na melioracje

Dobra wiadomość dla mieszkańców Lubina – wójt Tadeusz Kielan odebrał promesę na dofinansowanie urządzeń melioracji wodnych. Warto również pamiętać o tym, że promesą określa się przyznanie konkretnych kwot na konkretne cele (nie ma mowy o żadnych zmianach).

Wizyta marszałka Cezarego Przybylskiego

Zacznijmy może od tego, że możemy to powiązać z wizytą Cezarego Przybylskiego. Można także dodać, że Lubin gościł przedstawicieli Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wizyta ta miała związek z propozycjami dotyczącymi melioracji i projektu Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Wysokość promesy to 20 826 zł. Niektórzy mogą powiedzieć, że kwota nie jest szczególnie wielka, ale możemy też spojrzeć na sprawę inaczej. Krótko mówiąc, można docenić pieniądze i tak też zrobił wójt. Musimy pamiętać o tym, że zebranie konkretnej kwoty może potrwać trochę czasu. Wiadomo, że czas ma jakieś znaczenie, ale najważniejszy jest chyba końcowy efekt, prawda? Warto również odnotować, że pojawiła się informacja, zgodnie z którą wszystkie środki wspomogą Gminną Spółkę Wodna.