Dlaczego warto wybrać się do Polanicy-Zdrój?

Polanica-Zdrój to jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Położone w województwie Dolnośląskim sanatorium przez okrągły rok przyciąga do siebie całe mnóstwo schorowanych osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie na tym urokliwym terenie.

Oprócz uzdrowiska, które stanowi serce całej miejscowości warto zobaczyć również inne atrakcje, które decydują o wyjątkowości Polanicy.

Atrakcje Polanicy-Zdrój – to warto zobaczyć !

Tak jak w większości polskich miast uzdrowiskowych, tak i w Polanic-Zdrój można przespacerować się urokliwym deptakiem. Przebiega on przez ulicę Zdrojową. Na jego trasie turyści spotkają wyjątkowy kościół, który został wpisany na listę zabytków. Każdego z odwiedzających z pewnością zachwyci bogactwo zdobień tej świątyni, która powstała w 1910 roku. Ci, którzy odwiedzą to miejsce latem być może będą mieli okazję wziąć udział w koncercie muzyki organowej i kameralnej.

Fun Park to atrakcja, która powinna przypaść do gustu szczególnie dzieciom. Na jego obszarze zostało umieszczonych aż 14 atrakcji. Są to między innymi: dmuchańce, wieżyczkowy plac zabaw, piaskownice, tyrolka a także brodzik z łódkami. Chwilę oddechu można złapać w jednym z lokali gastronomicznych.

Sanatorium – Pijalnia wody i Park zdrojowy

Najważniejszą atrakcją miasta jest Sanatorium. Powstało ono ponad 100 lat temu i było uznawane za miejsce luksusowe. Oferta zabiegów jest naprawdę bogata. Wśród nich można znaleźć m.in zabiegi Spa, elektroterapię, masaże, krioterapię, czy też fonoterapię.

W skład kompleksu wchodzi również Pijalnia wody. Jest ona wydobywana na głębokości 24 metrów pod ziemią. Zawiera wiele składników odżywczych takich jak: magnez, potas, sód, czy też żelazo.

Park zdrojowy znajdujący się w Polanicy-Zdrój to kawałek raju na ziemi. Został on wpisany do rejestru zabytków a jego łączna powierzchnia obejmuje teren 12, 97 ha. Składa się na niego pięć parków: Centralny, Szachowy, Józefa oraz ten rozciągający się wokół centrum kardiologicznego. Można tu również spotkać sympatycznego niedźwiedzia polarnego. Na szczęście to tylko posąg.