Sprawdź gdzie powstanie cmentarz dla zwierząt

Aktualnie na Dolnym Śląsku funkcjonuje tylko jedno miejsce, w którym można legalnie pogrzebać swojego zwierzaka. Powstaje jednak kolejne takie miejsce. Gdzie będzie i kiedy zostanie otwarte? 

Śmierć zwierzęcia to niezwykle przykre wydarzenie w całym domu rodzinnym. Przyczyny utraty pupila są różnorodne, ale każda z nich staje się w pełni indywidualnym żalem i pustką. 

Dowiedz się, jakie rośliny są trujące dla zwierząt, aby uniknąć niespodziewanego zgonu swojego kota lub psa. 

Czy można pochować zwierzę w ogródku?

Psów lub kotów nie powinno się grzebać samodzielnie. Nie ma tu znaczenia miejsce pochówku. Zarówno prywatny ogród, jak i łąka lub las nie są odpowiednimi miejscami na grób dla zwierzaka. Nie chodzi tu o kwestie sakralne, ale o szkodzenie środowisku naturalnemu. Jeśli nasz zwierzak umrze, należy skontaktować się z weterynarzem lub inspektoratem weterynarii – tam pokierują, co dalej zrobić.

Jak na razie, na terenie Dolnego Śląska funkcjonuje jeden cmentarz dla zwierząt. Znajduje się w Szymanowie, niedaleko Kątów Wrocławskich. Miejsce to funkcjonuje od 2002 roku, a właściciele, którzy zdecydowali się pochować zwierzaka, regularnie odwiedzają miejsca pochówku swoich podopiecznych.

Gdzie powstanie nowy cmentarz dla czworonogów?

Jakiś czas temu zaplanowano zbudowanie drugiego cmentarza na terenie Legnicy. O potrzebie stworzenia takiego miejsca mówiło się od kilkunastu lat, jednak dopiero niedawno udało się sfinalizować projekt. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy ma nadzieję, że dzięki inwestycji uda się zminimalizować problem grzebania zwierząt w ogródkach, na działkach czy w lasach. Z cmentarza będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy Legnicy, ale również całego regionu.

Legnicki cmentarz dla zwierząt ma powstać na terenie Lasku Złotoryjskiego, niedaleko schroniska dla bezdomnych zwierząt. Inwestycja zostanie ukończona w czerwcu 2023 roku.