Wieża widokowa na Śnieżniku już otwarta!

Dolnoślązacy czekali dość długo na ten moment. W końcu uruchomiono wieżę widokową na Śnieżniku.

Wieża widokowa na jednym z wyższych szczytów na Dolnym Śląsku to nowy punkt na turystycznej mapie tego regionu. 

Uroczyste otwarcie wieży na Śnieżniku odbyło się 26 września. Budowa konstrukcji trwała 3 lata i pochłonęła aż 13 mln złotych. Budowla ma 34 metry wysokości, składa się z kamiennej podstawy i oszklonego trzonu. Na jej szczycie znajduje się odkryta platforma widokowa, z której rozciąga się widok na Sudety. Można podziwiać wspaniały krajobraz Masywu Śnieżnika, jego polskiej i czeskiej strony. Widoki są piękne o każdej porze roku, nieważne czy to zaśnieżone, surowe wzgórza, czy pełne zieleni i słońca krajobrazy lub tonące w czerwieni i złocie lasy. W góry warto wybierać się o każdej porze roku!

Warto przypomnieć, że na Śnieżniku funkcjonowała kiedyś inna wieża widokowa, pochodząca z XIX wieku, ufundowana przez Mariannę Orańska – niezwykle ważną postać dla Kotliny Kłodzkiej. Wieża została jednak zaniedbana i wyburzona w 1973 roku ze względu na zły stan techniczny. Tuż po rozbiórce starej wieży rozpoczęły się plany wybudowania nowej, potrzeba było jednak prawie 50 lat, aby udało się je zrealizować.

Wejście na wieżę widokową na Śnieżniku jest bezpłatne, a sama atrakcja jest czynna całą dobę. Aby do niej dotrzeć, konieczne jest wdrapanie się na szczyt Śnieżnika. Szlak nie jest bardzo trudny, a wręcz przystosowany dla całych rodzin, szczególnie z dziećmi. Warto zdobyć ten szczyt, nie tylko aby wejść na nowoczesną wieżę widokową, ale przede wszystkim dla samych widoków i przygody jakim jest górska wędrówka. 

Sprawdź, gdzie jeszcze warto się wybrać w Sudetach oraz miejsca, które wręcz trzeba zwiedzić.