Głogów: Poprawa warunków w szkołach i przedszkolach

O szkołach i przedszkolach wiele mówi się w kontekście nauczania. To zrozumiałe, ale trzeba też pamiętać o odpowiednich warunkach do nauki. Świetnym przykładem jest to, co dzieje się w Głogowie.

Wiele się dzieje

Najprościej powiedzieć, że w Głogowie praca wre. Warte podkreślenia jest również to, że możemy mówić o przeróżnych działaniach. Jest wiele problemów i najważniejsze osoby w mieście zdają sobie z tego sprawę.

Prace dotyczą np. Przedszkola Publicznego nr 17. Na obiekcie tym mamy modernizację holu przedszkola, której koszt to 40 000 zł. Gdy spojrzymy choćby na Przedszkole Publiczne nr 21, będziemy mogli zobaczyć montaż nowej stolarki drzwiowej (prace z tym związane kosztują 35 000 zł). Przy szkołach możemy rozmawiać m.in. na temat wymiany sieci komputerowej, wymiany schodów czy wymiany oświetlenia sali gimnastycznej. Łączne wydatki na szkoły i przedszkola wynoszą ponad 6 mln 739 tysięcy złotych. Zmiany są konieczne, ale też nie można zapomnieć o pieniądzach.

Gdyby potrzeba było więcej informacji, najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się ze szczegółami (prowadzone prace nie są owiane tajemnicą).