Podwrocławska szkoła nauki jazdy nie spełniała wymogów

Szkoła nauki jazdy ma przygotować do zdania egzaminów – teoretycznego i praktycznego. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze ma to przełożenie na rzeczywistość.

Uwaga na oszustów!

Nie oznacza to jednak tego, że wszędzie należy spodziewać się oszustów. Po prostu trzeba mieć się na baczności, czego przykładem jest pewna podwrocławska szkoła.

Na temat obowiązujących przepisów można rozmawiać i rozmawiać, ale teraz liczy się tylko to, że należy przejść 4 godziny kursu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Tymczasem w powiecie wrocławskim mamy szkołę, w której od dwóch lat nie było żadnych szkoleń. Jak się można domyślić, właścicielowi nie przeszkadzało to, aby pobierać opłaty od kursantów. Oczywiście doprowadzenie do takiego stanu rzeczy nie było łatwe – w wydawanych dokumentach mieliśmy podrobiony podpis wraz z fałszywą pieczątką.

Naturalnie to dopiero początek całej sprawy – mężczyznę czeka tłumaczenie się przed sądem. Wiadomo też, że zatrzymanemu grozi nawet 8 lat więzienia.

Tutaj poczytasz o tym, co dzieje się w Świdnicy.