Przygotuj plan na nadchodzące wakacje

Zamek Książ w Wałbrzychu, urocza Legnica, Karkonosze, Szklarska Poręba, Śnieżka, Wrocław – to tylko kilka propozycji, które zachęcają do wybrania się na letnie wakacje do Dolnego Śląska!

Wakacje na Dolnym Śląsku to wspaniała okazja do poznania krajobrazów, bogatej historii i kultury naszego regionu w Polsce. Dolny Śląsk oferuje wiele atrakcji zarówno dla miłośników przyrody, jak i dla miłośników historii i architektury.

Dużym uznaniem na Dolnym Śląsku ciszą się parki narodowe i rezerwaty przyrody. Dolny Śląsk oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, w tym Park Narodowy Gór Stołowych czy Park Krajobrazowy Chełmy. Można tu spacerować po malowniczych ścieżkach, udostępniać różnorodność flory i fauny, a także zachwycać się spokojem natury.

Będąc na Dolnym Śląsku koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę do Wrocławia. W końcu to stolica Dolnego Śląska. Wrocław oferuje wiele atrakcji dla turystów. Można tutaj podziwiać zachwycającą architekturę, zwiedzać muzea, zabytki, galerie sztuki. Dużą popularnością cieszy się Ostrów Tumski, wrocławskie Zoo, Hala Stulecia, Iglica, Rynek.

Dolny Śląsk jest znany jest również z podziemnych miast, w tym kompleks Riese wokół Walimii czy Książniczka pod zamkiem Książ. Wskazane miejsca są niezwykłe i tajemnicze. Zostały wybudowane w czasach II wojny światowej. Są fascynujące do zwiedzania oraz odkrywania ukrytej historii.