Sezon artystyczny 2023/2024: Rozpoczęcie z Piknikiem Artystycznym "Targowisko sztuki" w Lubinie

W Lubinie, jak co roku we wrześniu, odbędzie się piknik artystyczny zatytułowany „Targowisko sztuki”. To wyjątkowe wydarzenie, planowane na 16 września, zapoczątkuje sezon artystyczny 2023/2024, wprowadzając miłośników sztuki w nowy rok pełen różnorodnych atrakcji kulturalnych.

Na terenie otaczającym siedzibę Centrum przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 6a, powstanie kolorowa przestrzeń dedykowana kulturze, sztuce i odpoczynkowi. Wszyscy goście będą mogli zanurzyć się w atmosferę twórczej radości i artystycznej ekspresji.

Zaplanowano wiele atrakcji dla odwiedzających. Oferta obejmuje m.in. warsztaty artystyczne, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, koncert na świeżym powietrzu, podczas którego będzie można posłuchać inspirującej muzyki, czy akcję graffiti, dającą możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę uliczną. Ponadto miłośnicy teatru będą mogli skorzystać z animacji przygotowanych przez Teatr Avatar.

Piknik zapewni również wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą miały do dyspozycji dmuchańce, na których będą mogły spędzić czas pełen zabawy i radości, a także będą mogły skosztować waty cukrowej. Co najważniejsze, wszystkie te atrakcje są dostępne bezpłatnie, co sprawia, że piknik to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.