Szybki dysk zewnętrzny 2TB w praktyce, czyli Samsung T9

Szukasz nośnika, który stanie się optymalnym rozwiązaniem pod kątem pojemności oraz wydajności? Samsung T9 to dysk zewnętrzny 2TB, który sprawdzi się w wielu aspektach. Szybki transfer danych, lekka konstrukcja i praktyczna pojemność to jedne z wielu zalet tego modelu.

Dysk zewnętrzny 2TB SSD o wysokiej wydajności

Jeszcze do niedawna dysk zewnętrzny 2TB USB 3.0 był zaawansowanym rozwiązaniem. Samsung zastosował jeszcze nowsze technologie w przenośnych nośnikach danych – m.in. interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™. Model Samsung T9 osiąga sekwencyjny odczyt i zapis danych na poziomie 2000 MB/s*. Oznacza to, że plik o wielkości 2 GB może zostać przesłany w zaledwie sekundę.

Ponadto, Samsung w modelu T9 zastosował termiczną osłonę, która minimalizuje spadki wydajności wywoływane przez przegrzanie. Ten dysk zewnętrzny 2TB SSD jest zgodny z międzynarodową normą bezpieczeństwa IEC 62368-1** i utrzymuje wysokie prędkości transferu danych nawet podczas intensywnej eksploatacji.

* Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

** W kontrolowanych warunkach (tj. podczas wewnętrznego testu jakości zarządzania ciepłem i bezpieczeństwa, zgodnie z normą IEC 62368-1), dysk T9 utrzymuje temperaturę powierzchniową poniżej 60°C.

Lekki i przenośny, czyli dysk zewnętrzny 2TB dla każdego

Dysk zewnętrzny 2TB Samsung T9 to mobilna i zarazem bardzo wytrzymała konstrukcja. Pozytywnie zaskakują wymiary urządzenia, czyli 88 x 60 x 14 mm***. Są one zbliżone do wielkości karty kredytowej. Ponadto, dysk waży zaledwie 122 gramy***. W praktyce Samsung T9 zmieści się do Twojego plecaka z laptopem, torby podróżnej, ale także teczki czy nawet kieszeni spodni.

Warto podkreślić także solidne wykonanie dysku – na obudowie znajduje się kropkowana powłoka antypoślizgowa. Ponadto, cała konstrukcja została opracowana w taki sposób, aby model T9 był odporny na skutki wstrząsów oraz upadków (nawet z wysokości trzech metrów)***.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*** Rzeczywista waga i rozmiar produktu zależą od pojemności produktu i metody pomiaru.

**** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.