Tragiczny pożar w wielorodzinnym budynku w Jaworze

Na jaworskiej ul. Mickiewicza, w sobotnie popołudnie 30 września, doszło do zagrażającego bezpieczeństwu pożaru w bloku mieszkalnym. Wybuch ognia miał miejsce na strychu jednej z kamienic. Wszyscy lokatorzy musieli zostać ewakuowani ze swoich domów. Akcję ratunkową przeprowadziło dziesięć jednostek straży pożarnej.

Strażacy z Jawora zostali poinformowani o płonącej kamienicy krótko po godzinie 15:00 w sobotę. Gdy dotarli na miejsce zdarzenia, dostrzegli ogień, który ogarnął apartament na dachu i część samego poddasza. W całym budynku panowało mocne zadymienie.

Z informacji przekazanych przez kapitana Krzysztofa Napierałę, reprezentanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, wynika, że szesnaście osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Dowódca operacji ratunkowych zdecydował o wysłaniu grupy do środka kamienicy w celu sprawdzenia poddasza i podania strumienia wody na płonące obszary. Ogień na dachu kamienicy gaszono dodatkowo za pomocą podnośnika SHD25, z którego podano drugi strumień wody – dodał oficer straży pożarnej.